Life

Jaké barvy se k sobě hodí? Zařiďte si stylovou domácnost 

Nemusíte být profesionálové v oboru, abyste odtušili, že některé barevné kombinace si výborně rozumí, jiným naopak jejich vztah skřípe. Jak správně kombinovat barvy?  

Detaily, na kterých záleží 

Když vejdete do místnosti, měl by prostor působit celistvě. Když vás začne bytový design bavit, budete si dávat záležet i na detailech. Sladit garnýže a zbytek nábytku je dnes hračka, stejně jako pořídit kvalitní záclony ve stylu, který jste si pro svou místnost zvolili. Jak je to ale s barvami, které se k sobě hodí?  

Jedna místnost, jedno téma 

Ideálně bychom měli dodržet linii „jedna domácnost, jedno téma“, ale pokud začínáte, zvolte si nejprve jednu z místností. Jako první si určete styl, který budete dodržovat. Láká vás industry? Milujete minimalismus? Nebo si potrpíte na barvy a styl provence, anglického venkova, nebo také vintage či retro u vás bude mít dveře otevřené? Všechny styly kombinují specifické barevné tóny. Bytoví designeři totiž vědí, že některé dvojice jsou zaručené „pecky“.  

Je libo přírodní odstíny?  

Přírodní barvy a materiály si spolu skvěle ladí. Například šalvějová barva si dobře rozumí s přírodním dřevem, béžovými doplňky z pletených dřevin, nebo s ivory obklady a dlažbou. Nad přírodními materiály nikdy nemusíte dlouho přemýšlet. Kamenné obklady, dřevěná podlaha, dřevěný nábytek a lněné textilní doplňky – to jsou prvky, které jsou nadčasové a jejich partnerství je věčné.  

Jdeme zářit 

Přáli byste si něco odvázanějšího? Jděte do zlaté barvy. Tento prvek nesmí chybět nejen v zámcích a příbytcích celebrit. Skvěle poslouží i vám. Zlatá barva se dá dobře kombinovat nejen s přírodními kráskami v podobě hnědé a ivory, ale také s tmavými odstíny nebo dalšími barvami. Smaragdová pohovka a zlaté polštářky? Proč ne? Zlatá se hodí také k pajetkovým doplňkům a třásním, kterými si svůj byt zútulníte. 

Barvy, které by k sobě naopak přijít neměly jsou zelená a červená, ale také modrá a oranžová.