Money

Jak ušetřit na svatbě 

Čeká vás s vaší partnerkou nebo partnerem velký den, ale nemáte ve svém rozpočtu dostatek volných prostředků pro uspořádání velkého svatebního obřadu? V následujícím článku vám přineseme čtyři tipy, které vám mohou pomoci situaci vyřešit. Váš velký den vás nutně nemusí dostat pod most nebo zruinovat finanční rozpočet. 

Místo věcných darů si vyžádejte od svatebčanů peněžní příspěvek 

Svatební hosté novomanželům vždy věnují po jejich oddání věcné nebo peněžní dary. Pokud si nemůžete dovolit velkou svatbu, poproste je, aby upřednostnili darování peněz. Příspěvek by měl být samozřejmě dobrovolný, ale nepsaný kodex by vám měl zajistit, že se vám vrátí minimálně stejná částka, kterou do zorganizování obřadu investujete. 

Pozvěte pouze rodinu a nejbližší kamarády 

Cena svatby se samozřejmě odvíjí od počtu hostů. Udělejte si proto s partnerem nebo partnerkou seznam a vyberte pouze ty nejbližší. Pro ostatní hosty, kteří se na seznam nevejdou můžete později uspořádat skromnější akci jiného charakteru bez nutnosti zbytečných vysokých nákladů. 

Vše si chytře rozplánujte 

Základem svatby s nízkými náklady je její dobré naplánování. Předem si určete, kolik peněz chcete do čeho investovat a mějte své výdaje pod kontrolou. Jedině tak zamezíte překvapivě vysokým a zbytečným položkám, kterým se můžete vyvarovat. 

Srovnejte nabídky podle cen 

Když máte definované své požadavky, podívejte se ještě také na nabídku poskytovatelů jednotlivých služeb. Ceny cateringů, půjčoven šatů nebo výzdoby se mohou lišit i v rámci desítek procent. Pokuste se proto vždy vybírat nejlepší variantu v poměru ceny ku výkonu. 

Nestresujte se a užijte si svůj den 

Na závěr se hodí připomenout, že svatba by neměla přinášet zbytečný stres. Snažte se proto vyvarovat intenzivním starostem, a především si celý den pořádně užijte.