Life

Jak na mastné skvrny

Skvrny jsou bezpochyby něco, co občas potrápí každou ženu nebo každou hospodyni. Největším problémem jsou často mastné skvrny, které se uchytí na oblečení nebo třeba na zeď. I když by se mohlo zdát, že nejhorší jsou skvrny od potu, není tomu tak. Nejhorší jsou opravdu skvrny mastné, které se čistí velice špatně. Mnohé ženy si dokonce myslí, že mastné skvrny nelze vyčistit, ale není tomu tak. I mastné skvrny lze vyčistit, jenom je třeba vědět, jak na to.  

Ať už se mastnota usadila na zdi nebo jste našli mastnou skvrnu na vašem oblíbeném kousku oblečení, nevěště hlavu. Všechno lze spasit, jen je třeba vědět, jak na to. Obecně platí, že s čištěním mastných skvrn se musí začít ihned. Čím čerstvější skvrna bude, tím účinnější a taky rychlejší bude její odstraňování. Pokud se umastíte třeba při obědě, není nad čím váhat – rovnou začněte s čištěním. Staré skvrny se už čistí hůře, ale na druhou stranu to není nic nereálného nebo nemožného.  

Jak na čištění mastných skvrn? 

Samozřejmě v drogeriích najdete hromadu produktů, které jsou určené na čištění mastných skvrn. Jenže ne všechny takové prostředky jsou opravdu efektivním pomocníkem. Na většinu mastných skvrn nepomáhá to, co koupíte v obchodech. Zkuste to proto s tím, co máte doma.  

Na čištění mastných skvrn vám může pomoct třeba prostředek na nádobí, který je určený na odstraňování mastnoty. Málokdo ví, že odstraní mastnotu nejen z nádobí, ale také z čalounění nebo z koberců. Stačí, abyste na mastnou skvrnu nanesli dostatečné množství takového prostředku a několik minut skvrn mnuli v ruce, případně kartáčovali, pokud se jedná o koberec. Poté místo jen properte teplou vodou a nechte uschnout, u textilu dejte oblečení na tradiční prací program do pračky.  

Jde to i jinak 

Samozřejmě Jar nebo podobné produkty určené na nádobí nejsou jedinými pomocníky, kteří vás zbaví mastné skvrny. Pomoct může třeba sůl (jednoduše sůl nasypte na skvrnu a pokapejte teplou vodou, poté jen promněte v rukou a vyperte v pračce). Pomocníkem může být i technický benzin nebo obyčejné mádlo.