Life

Jak harmonizovat své čakry v těle?

Když jste nervózní, naštvaní nebo ve stresu, lidé vám říkají, ať se uklidníte, ať nenarušíte harmonizaci čaker ve svém těle. Vy si říkáte, co vám to ti blázni říkají, jaké že čakry! Nic takového jistě v těle nemáte. Jenže to je omyl, respektive vy jste na omylu. Čakry jsou totiž velice důležitou součástí našeho těla. Jen málokdo tuší, že se v lidském těle nachází skoro devadesát tisíc čaker. A jejich harmonizací se zabývá hned několik náboženství. Konkrétně tedy hinduismus. Nemusíte však nutně změnit svou víru, abyste si je vyčistili.  

Jak již bylo zmíněno, v lidském těle se nachází skoro devadesát tisíc čaker. Vyčistit si však stačí jenom sedm hlavních z nich, a to kořenovou čakru nacházející se ve spodní části páteře, poté sakrální čakru, která má své místo mezi pupíkem a pohlavními orgány. Třetí hlavní čakrou je solar-plexus čakra nacházející se nad pupíkem, dále pak srdeční čakra, krční čakra, čelní čakra a nakonec temenní čakra. Ani u jedné však nemusíme říkat, kde sídlí, protože je to zcela jasné a logické.  

Zablokování čaker má na nás velký vliv 

Možná si říkáte, proč byste se měli snažit o odblokování čaker. Přece jenom určitě nemají vliv na vaše tělo nebo zdraví. Jenže v tomto se opět pletete. I čakry mají vliv na lidské tělo a i na psychiku člověka, bohužel. Není to tedy banální součást našeho těla, ale je to něco velice důležitého.  

Pokud by došlo k zablokování čaker, dojde k bolestem hlavy, ke špatnému vidění, k úbytku sil a vyčerpání, také k jiné fyzické bolesti.  

Jak lze odblokovat čakry? 

Jak již bylo zmíněno, nemusíte se stát nutně hinduistou, abyste odblokovali čakry. Postačíte si plně s muzikoterapií, která v tomto případě opravdu velice efektivně funguje. Mluvíme konkrétně o muzikoterapii, kdy postačí k naprostému uvolnění jenom relaxační hudba.  

Kromě toho pomáhá i dechové nebo tělesné cvičení či různé podoby masáží. Na našem těle se totiž nachází několik reflexních bodů, které mohou čakry velice rychle odblokovat.