Money

Co je to NEO?

Pokud se zajímáte o svět kryptoměn, pravděpodobně jste narazili i na zkratu NEO. Pokud jste na zkratku narazili, možná se ptáte, co to vlastně znamená? NEO je open-source kryptoměna, která se velice často nazývá také čínské Ethereum. Jedná se o kryptoměnu mezi páry, která se velice významně podobá zmiňovanému Ethereu. I když se to může tak jevit, není kryptoměna jménem NEO úplným klonem zmiňované kryptoměny na E, jen je velice podobná. Podobná v tomto případě opravdu neznamená stejná.  

NEO je podobná hlavně proto, že má velice podobné charakteristické rysy jako zmiňovaná kryptoměna Ethereum. Začlenila se díky decentralizované aplikaci a taky díky chytrým smlouvám a také díky vývojovému týmu, který se danou kryptoměnu neustále snaží nějakým způsobem zlepšovat a vylepšovat.  

I když je kryptoměna NEO podobná kryptoměně Ethereum, na rozdíl od kryptoměny na písmeno E mohou být u NEO chytré smlouvy generovány pomocí populárních jazyků, jako je C++ nebo C#, Java či podobně.  

Co je plánem vývojového týmu NEO? 

Možná se ptáte, proč byla vůbec kryptoměna NEO stvořena nebo vyvinuta? Podle všeho je jediným plánem vývojového týmu NEO vytvořit jakousi inteligentní ekonomiku. Toho chce vývojový tým dosáhnout s pomocí různých digitálních aktiv, také chytrých smluv a mimo jiné i digitálních identit.  

Proč investovat do kryptoměny NEO? 

Jelikož se jedná o kryptoměnu jako každou jinou, můžete do ní samozřejmě investovat. Jenže v souvislosti s investováním do této kryptoměny se nabízí otázka, proč by se mělo investovat práce do této kryptoměny. Prvním důvodem může být například to, že se jedná o relativně bezpečnou kryptoměnu. Řadí se k poměrně výhodným kryptoměnám, aktuálně má tržní kapitalizaci okolo 2,2 miliardy USD. Jedna mince NEO stojí 34 USD, což plyne z posledních údajů a informací. Celkový počet je 64 milionů NEO.