Life

Jak chybujeme při prodeji nemovitostí?

Prodat nemovitost rozhodně není to samé jako prodat auto. V tomto ohledu je lepší pozvat si na pomoc spolehlivého realitního makléře, který ví, jak se dané nemovitosti se svou cenou na trhu pohybují, také zná nejrůznější praktiky, jak reagovat na kupující a umí to také dotáhnout do takového stádia, že prodáte nemovitost za mnohem vyšší cenu. Proč tedy jeho pomocnou ruku nevyužít? Vyhneme se alespoň chybám, které s prodejem nemovitosti souvisí. 

Pojďme si zmínit nejčastější chyby, kterých se při prodeji nemovitosti dopouštíme. Jelikož nás mnohdy stojí nemalé peníze, vyplatí se jim vyhnout. 

Podcenění prvního dojmu

Kamenem úrazu bývá první dojem. Zatímco na vás nemusí působit zrovna nejlíp, na jiného působí naprosto fantasticky. A pokud podceníte první dojem, který nemovitost vyvolává, přijdete si na mnohem méně peněz. 

Jenže jak se postarat o onen “wow efekt”, který byt nebo dům při první schůzce s potenciálním zákazníkem vyvolá? Jednoduše – investujte do nového nábytku, vymalujte stěny, ukliďte, dům hezky naaranžujte, aby zaváněl zabydleností, útulností a rodinnou atmosférou. Člověk si ani neuvědomuje, jak moc udělají třeba květiny ve váze.

Pozor na stanovení ceny

Nemyslete si ale, že právě květiny na jídelním stole jsou důvodem, proč zvýšit kupní cenu nemovitosti o půl milionu. Dejte si velký pozor na přestřelení ceny nemovitosti, což může způsobit, že rodinný domek nebo bytovou jednotku v šestém podlaží neprodáte dlouhé měsíce. 

Ano, je sice krásnou představou prodej nemovitosti o několik stovek tisíc víc, ale ať se z nemovitosti nestane takzvaný ležák. 

Zatajování technických chyb se nevyplácí

Technické vady, chyby závady je třeba hlásit. Buďte je uveďte ve smlouvě, nebo je netajte při dotazech kupujících. Zejména pokud prodáváte starší nemovitost nečeká se, že bude naprosto dokonalá. Očekává se, že bude mít pár stinných stránek nebo zádrhelů a jelikož tyto věci obvykle dříve nebo později vyplynou na povrch, raději je sdělte rovnou.