Fashion

Černá se nosí letos na podzim minimálně. Kdy a kde je povolena?

Černá je barva, která dokáže opticky zeštíhlit člověka. Bohužel letos nepatří mezi nejpopulárnější barvy. Všichni milovníci černé barvy čekali právě na toho sychravé, takřka zimní počasí, aby své oblíbené černé kousky mohli vytáhnout. Přece jen teplé roční období byly zejména o zářivých, takřka svítících barvičkách, které byly nepřehlédnutelné. Bohužel letos milovníci černé barvy zrovna nepochodí. Vytáhnou ji totiž mohou v plné kráse maximálně na pohřeb.

Ne, že by černá barva byla špatná, ovšem nyní se nosí zkrátka minimálně. V aktuálních kolekcích se totiž nachází trochu pestřejší móda, která zahrnuje sice temné odstíny barev, ale zahrnuje zkrátka barvy. Vypíchnout můžeme například šedou, bordó nebo khaki. Černá se v nových kolekcích vyskytuje minimálně, ovšem jsou kousky, na kterých se černá stále povoluje.

Některé černé modely jsou opravdu stále in. Otázkou ale je, o jaké modely se jedná.

1) Kozačky nad kolena

Pokud potřebujete kozačky, ale nechcete si kupovat zelené nebo šedé modely, jelikož víte, že byste je nesladili ke všemu, můžete si koupit kozačky nad kolena. Jedná se o obuv, kterou si v černé barvě můžete koupit s čistým svědomím. Dokonce i kozačky běžné, pod kolena, si můžete koupit v klasické černé barvě, ale s kozačkami nad kolena uděláte větší parádu.

2) Mokasíny

Když si koupíte černé mokasíny, také neuděláte krok stranou. Mokasíny jsou retro kousek, který se opět začal nosit. V současné době se nosí zejména černé lakované mokasíny, ale s matnou verzí ničemu neuškodíte. Pamatujte, mokasíny jsou společenská obuv, nenoste je běžně k džínům nebo k šortkám!

3) Klobouk

Sice se nyní nosí spíše barevnější a světlejší klobouky, ale pokud je klobouk černý s jinak barevným páskem či broží, není to v módě tabu. Mnohdy je černý klobouk lepší než žádný klobouk. Navíc černý klobouk se hodí doslova ke všemu – tedy kromě sportovního oblečení.