Life

Bylinky, které by měla využívat každá žena

Máte doma svou vlastní bylinkovou zahrádku? Pokud ne, je třeba si ji vytvořit, a to co nejrychleji. Jak jinak byste poznali mocnou sílu jednotlivých bylinek, které lze využít různě. O bylinkách se ví, že toho ke spokojenému životu moc nepotřebují. Spokojí se s teplem, světlem a zálivkou. Za to se nám velmi odmění. Pomůžou nám nejen s mnoha zdravotními neduhy, ale také jídlům dodají šmrnc, který bychom jinak do pokrmů rozhodně nepřidali.  

Zejména ženy by měly mít bylinkovou zahrádku, jelikož bylinky mohou pomoct třeba při hormonální nerovnováze nebo při menstruaci. Některé mohou ulevit od křečí, jiné zase podporují kojení. Víme, jaké konkrétní bylinky by měly ženy znát a mít ve své bylinkové zahrádce.  

Kontryhel obecný 

Jedná se o jednu z nejlepších ženských bylinek, která upravuje menstruační cyklus, také tlumí menstruační účinky a mimo jiné také udržuje plod od třetího měsíce těhotenství. Působí preventivně proti výskytu děložních myomů, také pozitivně ovlivňuje celý lidský organismus.  

Řebříček obecný 

Věděli jste, že řebříček obecný může dorůst až do výšky osmdesáti centimetrů? Řebříček se svými účinky podobá kontryhelu, je to také bylinka ulevující hlavně od ženských problémů, jako je bolestivá menstruace. Mimo to ulevuje při zánětech vaječníků, pomáhá i proti bolestem hlavy. 

Levandule lékařská 

Levanduli miluje nejeden z nás už jen pro jejich vůni a vzhled. Vyplatí se ji navíc pěstovat i ve své bylinkové zahrádce, jelikož má mnohé pozitivní účinky na lidské zdraví. Například při inhalování levandule dojde k vyléčení nachlazení, také může vyléčit nespavost. Olej z levandule ulevuje při menopauze, taktéž uklidňuje nervy.  

Smldinec chlupatý 

Smldinec chlupatý můžeme znát také pod názvem Wild Yam. Jedná se o bylinku, která je vhodná například na různé křeče, od nichž ulevuje. Také odstraňuje problémy související s předmenstruačním syndromem, může mírnit i noční pocení.