Life

5 kroků pro rychlý úklid místnosti do půl hodiny

Nejste zrovna milovníkem úklidu, ale přesto si přejte, aby bylo u vás čisto a útulno? Podívejte se na rychlý úklid místnosti, se kterým vše zvládnete do půl hodinky. Jdeme na to! Vysavače a mopy do ruky, teď!

Pořádek musí být

Nezapomeňte před úklidem uklidit všechny předměty a překážky, které brání v pohodlnému úklidu. Zvláště dílna je u chlapů doslova pohroma. Pokud nemáte závěsné organizéry nebo regály, tak to bude náročné.

Záclony do pračky

Jděte na to od lesa a začněte na horním kraji místnosti. Sejměte záclony a vložte je do pracího sáčku. Pokud jej nemáte, postačí uzavíratelný potah od polštáře. Zvolte nejkratší úsporný program a nízké otáčky. V rámci potřeb vaší domácí drogerie byste měli disponovat jemným pracím práškem, ale také škrobem na záclony. 

Hurá na prach

Vaše domácnost potřebuje rychlou akci. Jednu místnost za půl hodiny? To hravě zvládnete. Vezměte si úklidové pomůcky na prach a vezměte celou místnost pořádně od stropu až dolů. Cestou přemýšlejte, zda můžete vyřadit již některé ozdobné předměty v místnosti, na kterých se usazuje prach. Omeťte garnýže, parapety, ale také veškerý nábytek. Nezapomeňte si pustit veselou a rychlou hudbu, která vám pomůže. 

Ošetřujeme nábytek

Když jste prach ošetřili, nyní nastoupí opět domácí drogerie. Zvolte leštěnku na nábytek, která obsahuje antistatické složky, které budou dále zabraňovat prachu v jeho uložení. Univerzální prostředek použijete pro všechny typy povrchů. Stačí jen hadřík a sprej, a máte vystaráno. 

Okna mrknutím oka

Jsou v místnosti okna nebo zrcadla? Právě nadešel jejich čas. Během jediné písničky, která vám vesele zní, se postaráte o jejich dokonalý vzhled. Do kyblíku natočte trochu teplé vody, přidejte tři lžíce octa. Drsnou stranou úklidové houbičky odstraňte mechanické nečistoty, poté ještě okno znovu ošetřete hladkou stranou houbičky. Stěrkou odstraňte přebytečnou vodu, okraje okna očistěte čistou bavlněnou hadrem. Rychlé a super účinné!

Vytíráme

Tak, a nyní je na čase pořádně zatočit se vším prachem, který ulpěl na podlaze. Pomocí mopu setřete povrch celé místnosti. Hadrem ještě znovu přečistěte okraje vaší místnosti. 

Pověste záclony. Ukliďte úklidové pomůcky, hadry vložte do pračky, a je hotovo.